Milli Takım’da Merih Demiral’dan Avusturya kalesine tarihe geçen gol!

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Vincenzo Montella, Çekya maçının 11’inde 3 değişiklik yaparak Avusturya karşısında takımı sahaya sürdü. Tecrübeli teknik adam; Samet Akaydin, Salih Özcan ve Hakan Çalhanoğlu’nun yerlerine Abdülkerim Bardakcı, Kaan Ayhan ve Orkun Kökçü’yü 11’de görevlendirdi.

Kaleyi Mert Günok’a emanet eden İtalyan teknik adam, savunma dörtlüsünü; Mert Müldür, Merih Demiral, Abdülkerim Bardakcı ve Ferdi Kadıoğlu’ndan oluşturdu. Orta alanda İsmail Yüksek ve Kaan Ayhan’ı görevlendiren Montella, bu ikilinin önünde Orkun Kökçü’ye şans verdi. İtalyan teknik adam, hücum hattının sağında Barış Alper Yılmaz, solunda ise Kenan Yıldız’ı sahaya sürdü. Montella’nın en uçtaki tercihi ise Arda Güler oldu.

MİLLİLERE LEİPZİG’DE DA BÜYÜK DESTEK

Öte yandan milli takıma Leipzig’de de büyük destek vardı. Leipzig’de yaşayan Türk vatandaşlarının yanı sıra Almanya ve Avrupa’nın başka şehirlerinden gelen Türk vatandaşlar Leipzig Stadyumu’nu doldurdu.

MUHTEŞEM BAŞLADIK

Milli Takımımız mücadele muhteşem başladı. Maçın 57. saniyesinde Arda Güler’in kullandığı köşe vuruşu doğrudan kaleye gitti. Avusturya savunması topa çizgide dokundu. Merih Demiral topu önünde buldu ve vuruşunda topu ağlara gönderdi. Avusturya karşısında öne geçtik.

TARİHE GEÇEN GOL

Yalnızca 57. saniyede fileleri havalandıran Merih Demiral, Milli Takım’ın büyük turnuvalardaki en erken golünü kaydetti.

Avusturya ağlarını havalandıran Merih Demiral, ayrıca Avrupa Şampiyonası tarihinde eleme aşamalarında atılan en erken golü kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir