Apple, FineWoven Aksesuar Üretimini Sonlandırmış Olabilir

Son iddialar, Apple tarafından FineWoven aksesuar üretiminin sonlandırılmış olabileceği yönünde. Bu iddianın kaynağı ise X üzerinden sızıntı yapan Kosutami adlı bir prototip koleksiyoncusu. Kendisi, aksesuarların fişinin çekilmesinin sebebi olarak kötü dayanıklılığa işaret ediyor.

Kosutami daha önce de FineWoven aksesuarları hakkında doğru bilgiler açıklamıştı ve şirketin piyasaya çıkmadan bir ay önce dokuma kumaş malzemeden yapılmış yeni Apple Watch kayışlarının yanı sıra uyumlu iPhone kılıflarını tanıtma planlarını paylaşmıştı. Kosutami ayrıca FineWoven aksesuarlarının resmi olarak duyurulduğu etkinlikten kısa bir süre önce de ilk görselleri de yayınladı.

Apple geçtiğimiz yılın Eylül ayında deri aksesuarların satışını durdururken bunların yerine şirketin %68’i tüketici sonrası geri dönüştürülmüş polyesterden yapılmış lüks ve dayanıklı mikrotwill olarak tanımladığı daha çevre dostu FineWoven malzemesini piyasaya sürmüştü. Apple bu aksesuarların 2030 yılına kadar karbon nötr olma hedefine ulaşmada bir adım olduğu düşünmüştü.

Öte yandan bu malzemeden yapılan aksesuarlar, zayıf dayanıklılık ve hayal kırıklığı yaratan kalite nedeniyle müşterilerin tepkisiyle karşılaştı. Kosutami, Apple’ın deri yerine başka bir malzemeye geçebileceğini söylüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir